Komix » Co je nového » Co je nového a média » Jak je možné, že tato firma tak dlouho unikala mé pozornosti? Aneb 1 rok v KOMIXu

Jak je možné, že tato firma tak dlouho unikala mé pozornosti? Aneb 1 rok v KOMIXu

Jak je možné, že tato firma tak dlouho unikala mé pozornosti? Aneb 1 rok v KOMIXu

Už je to rok, co se naše #komixparta rozrostla o vždy usměvavou Petru, která spolu s týmem recruiterů hledá nové talenty do našich týmů. Jak vnímá svou zkušenost?

 

   Petra Fučíková, HR Business Partner

 

Než jsem nastoupila do KOMIXu, tak jsem o něm slyšela z hodně velké dálky. O to více mne překvapilo, jaká zajímavá firma léta unikala mé pozornosti: téměř 30 let fungují na trhu IT, a to v oblastech, které jsem jako recruiter a obchodník neměla tolik probádané. Podílí se např. na vývoji softwarového řešení na výdej pasů a občanských průkazů a možná jste již slyšeli o ERIAN, který s využitím AI pomáhá automaticky vyhodnocovat rizikovost celních deklarací. Dalším veřejně známým projektem je e-neschopenka, kterou pohání motor právě z KOMIXu. A v oblasti automobilového průmyslu dlouhodobě spolupracuje se zákazníkem Škoda Auto.

Vplula jsem nečekaně rychle do turbulentního náboru. Vždyť ještě před pár lety měla firma něco málo přes 100 zaměstnanců a teď se blížíme k pěknému kulatému číslu 300. Je dobré zrekapitulovat, co mi KOMIX za ten rok dal a možná i vzal. V náboru se totiž velmi lehce dostanete do stavu flow a jen tak se z něho nevymaníte. Povedlo se mi jednou díky tomu málem zapomenout dceru v družině🙂.

Jak to všechno začalo?

Zažila jsem vůbec historicky první Onboarding Day v KOMIXu a ráda na něj vzpomínám. Během jednoho dopoledne jsem získala přehled o tom, v čem všem má KOMIX prsty a na jakých zajímavých projektech pracuje. Každý z šéfů oddělení měl svou desetiminutovku, aby představil sebe, své kolegy a práci, která jde za nimi vidět. Od té doby se Onboarding Day stal standardem a prošly jím desítky nováčků.

Společné akce v KOMIXu

Nastupovala jsem loni v září, proto jsem si hned druhý týden v nové práci střihla akci na Střeleckém ostrově. Nechybělo grilování, šlapadla, pěkný výhled na Národní divadlo, a hlavně jsem měla možnost neformálně poznat kolegy. Ostatně, těchto příležitostí bylo v průběhu roku více. Každoročně pořádáme několik celofiremních a nespočet teambuildingových akcí, které jsou zaměřené na stmelování kolektivu, propojování týmů a posilování komunikace. Mezi oblíbené akce patří vánoční večírek, KOMIX drinky, grilování v Mladé Boleslavi, vyhodnocení roku. COVID sice společné aktivity trochu pozastavil, ale věřím, že se za chvíli budeme každý měsíc znovu setkávat v jedné z restaurací na Andělu, kde naše firma sídlí.

COVIDová éra

Přeskočme do právě probíhající COVIDové éry, kdy se pohovory ze dne na den přesunuly z Andělu do online prostředí. Celá firma začala používat MS Teams, je to fajn komunikační kanál. Vyzkoušeli jsme si organizaci větších akcí “na dálku” a do budoucna víme, že to zvládneme i tímto způsobem. Například Onboarding day proběhl online prostřednictvím MS Teams už dvakrát. Mnoho kolegů včetně mě pracovalo nebo stále pracuje alespoň část týdne z domova a vedení KOMIXu to plně podporuje.

Jako matka jsem v první vlně COVIDu ocenila, že jsem mohla po zavření škol pracovat z domova a kromě hledače talentů jsem si střihla také roli paní učitelky (konečně, když už mám to učitelské minimum, tak proč si to nevyzkoušet na svých dětech a nést za to doživotní následky J), roli kuchařky, vychovatelky,…

Z čeho mám ale největší radost? Že jsem poznala a stále poznávám své kolegy (co setkání, to nový poznatek) a že každý měsíc mohu se svým recruiterským týmem přivítat kolegy nové.

Autor textu: Petra Fučíková, HR Business Partner

Chcete se stát součástí našeho týmu? Prozkoumejte naše aktuální volné pozice a dejte nám o sobě vědět.

Sdílet
KOMIX a Matfyz upevnili spolupráci

KOMIX a Matfyz upevnili spolupráci

Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení