Komix » Co je nového a média » Media » Komix přináší na náš trh softwarového robota od UiPath

Komix přináší na náš trh softwarového robota od UiPath

Komix přináší na náš trh softwarového robota od UiPath

Česká softwarová společnost Komix se stala partnerem rumunské společnosti UiPath, která vyvinula vlastní technologii pro robotickou automatizaci procesů (RPA), která nahrazuje rutinní administrativní úkony.

Česné podniky a organizace tak budou mít snazší přístup k celosvětově velmi úspěšnému řešení, které má aktuálně více než 400 tisíc zákazníků včetně gigantů jako je například McDonald’s, Google, Orange, Virgin Media, Duracell a další.

Cílem RPA je s využitím robotické automatizace odebrat zaměstnancům korporací břemeno opakujících se a nudných administrativních úkolů tak, aby se mohli naplno soustředit na důležitější problémy, které robotizace řeší jen těžko. Jde především o procesy spojené s rozhodováním, kritickým myšlením a komplikovanými operacemi, jež prozatím nelze softwarem plně nahradit.

RPA řešení UiPath si získalo oblibu mimo jiné proto, že využívá jednoduchý vizuální editor, který provádí vývojáře krok po kroku zapojením nejrůznějších úkolů. To výrazně zjednodušuje implementaci a konfiguraci RPA robota. Podle Komixu trvá nasazení a otestování softwarového robota UiPath čtyři až osm týdnů.

“Robotická automatizace procesů se často uplatňuje například v oblastech HR nebo reportingu. Zejména zaměstnancům v HR umožní plnit jejich skutečné poslání, tedy rozvíjet lidské zdroje společnosti, a nudné papírování nebo vyplňování tabulek nechat softwarovým robotům,” říká Jaroslav Procházka, vedoucí oddělení IoT společnosti Komix. Návratnost investice lze podle Procházky očekávat do jednoho roku.

“Robotizaci rutinní administrativní práce zavádíme nejčastěji v bankovnictví, pojišťovnictví a v HR odděleních velkých firem bez ohledu na obor působení,” dodává Tomáš Rutrle, generální ředitel Komixu, s tím, že za rychlou návratností stojí především úspora nákladů v kombinaci s výrazně rostoucí efektivitou práce u těch zaměstnanců, kteří již nemusí trávit čas plněním rutinních administrativních úkolů.

Celý článek si můžete přečíst na webu SystemOnLine

Sdílet
Organizace dat – to zvládnete i vy

Organizace dat – to zvládnete i vy

Citáty, které potěší každého milovníka dat

Citáty, které potěší každého milovníka dat