Komix » Co je nového » Co je nového a média » KOMIX založil kompetenční centrum pro Internet of Things

KOMIX založil kompetenční centrum pro Internet of Things

KOMIX založil kompetenční centrum pro Internet of Things

Širokou nabídku řešení a služeb pro koncept Internet of Things zastřeší ve společnosti Komix nově vzniklé kompetenční centrum.

To má za cíl pomáhat firmám na jejich cestě k zavedení IoT, maximálnímu zvýšení jejich operační efektivity a nabízet nové produkty a služby na trhu. Zaměřuje se na specifické segmenty:

– energetiku
– pojišťovnictví
– chytrá města
– zdravotnictví
– průmysl

Komix představil platformu pro efektivní provoz a využití instalací IoT, postavenou na otevřených technologiích. Ty využívají propojení veřejných i privátních cloudů, sítí, zařízení a nabízejí široké portfolio služeb, které zabezpečují správu zařízení, sběr rozsáhlých dat s jejich ukládáním a následným zpracováním. Další výhodou je snadná integrace s technologiemi třetích stran prostřednictvím JSON REST API a dalších integračních nástrojů, rychlé nasazení, škálovatelnost a správa díky automatickému konfiguračnímu managementu.

Přehledný a uživatelsky přívětivý soukromý dashboard, dostupný ve webových prohlížečích i mobilních aplikacích, umožňuje kromě základní vizualizace dat i jejich filtrování, drilování, přímé dotazování, vytváření vlastních analýz a definic výpočtů a export. Tato flexibilní a bezpečná platforma umožňuje snadné vyvíjení aplikace připravené pro konkrétní scénáře. Aktuálně společnost Komix nabízí pět bezpečných, inteligentních, škálovatelných chytrých aplikací pro různé vertikály a specifické činnosti:

– smart metering
– asset tracking
– connected home/office
– smart parking
– precise agriculture

Významnou část platformy tvoří služby typu Business Intelligence, kde Komix staví na moderní technologii QlikView a Qlik Sense. Prostředí této technologie vytváří definici nové oblasti, tzv. Social Business Discovery, která představuje nový pohled na nástroje BI. Jedním z klíčů úspěšnosti produktů Qlik je patentovaná in-memory asociativní technologie, která uživatelům nabízí nové způsoby pohledu na jejich oblast podnikání. Umožňuje interaktivní zkoumání dat bez jakýchkoliv omezení. Data jsou navíc analyzována ohromující rychlostí, což přináší snadnější přístup k potřebným informacím a tím i proaktivnější rozhodování.

Kompetenční centrum kooperuje na dalším vývoji produktů a služeb v oblasti internetu věcí s řadou partnerských společností. Jedná se například o společnosti IBM, Microsoft, České Radiokomunikace, SimpleCell Networks, Vodafone, Softlink a Solidus Tech.

Autor: Jaroslav Procházka, Head of IoT v Komixu

Sdílet
Jak se stát lepším analytikem

Jak se stát lepším analytikem

ARICOMA Group kupuje švédskou technologickou a poradenskou společnost Stratiteq a posiluje svou přítomnost na skandinávském trhu

ARICOMA Group kupuje švédskou technologickou a poradenskou společnost Stratiteq a posiluje svou přítomnost na skandinávském trhu