Milujete data?

Milujete data?

Tak na tyhle seriály se určitě musíte podívat. Data umí být zábavná a někdy i otravná, když se z nich ručně snažíte vydolovat relevantní informace, které poslouží jako základ pro strategii. Proto používejte aplikace, které to udělají za vás, a vy se zatím budete bavit u skvělých seriálů, které vás do problematiky práce s daty příjemně zasvětí. Takže máte popkorn ready?

NUMB3RS – Vražedná čísla

Pět sezón se snažili hlavní hrdinové odhalovat zločince pomocí matematiky a vytváření vzorců. Někteří tvrdí, že tvůrci vzali všechno, co bylo zajímavé na postavě Doktora House a hodili to do prostředí plného kriminalistů. I když by to byla pravda, kdy se vám poštěstí porozumět geniálnímu matematikovi?

HUMANS

Zatím natočené 3 sezóny a další se točí, si pohrávají s myšlenkou umělé inteligence, machine learningu a robotů, kteří jsou k nerozeznání od lidí. V seriálu tvůrci naťuknou možné problémy v soužití s roboty, porušování pravidel a chystá se i jejich vzpoura, takže je o zábavu postaráno.

PERSON OF INTEREST –  Lovci zločinců

Komu z vás se líbil film Minority Report s Tomem Cruisem, tak si seriál užijete. Pracuje totiž se stejnou premisou a tou je odhalení zločinu ještě dříve, než se stane. Cílem se samozřejmě vymýtit ho úplně. Nenechte se odradit pomalým startem, seriál se po pár dílech slibně rozjede.

INTELIGENCE – Kyberagent

Seriál se točí okolo  špičkového agenta supertrupermoderní tajné služby, který má v hlavě implantovaný mikročip. Každou věc i místo dokáže stoprocentně vyhodnocovat na základě dat. Díky čipu se jeho mysl napojí na internet, do telefonní sítě, archivů a pod.

ROBOT 

Mladý programátor a hacker komunikuje s lidmi tím, že se jim nabourá do přístrojů. Jeho „talent“ objevila organizace, která chce, jak jinak, zničit nadvládu skupiny nejmocnějších lidí na světě. Seriál pěkně rozkrývá téma bezpečnosti na internetu a způsoby, jakými firmy pracují s daty.

BLACK MIRROR – Černé zrcadlo

Britský seriál, jehož série neoplývají velkým množstvím epizod, nabízí humor, napětí, originální náměty, využití HI–Tek technologií a sci-fi prvků. Přináší i zamyšlení nad etickými důsledky využívání moderních technologií. Ale nebyli by to Britové, aby některé momenty nedotáhli až k absurditě. I když i ty mohou být součástí našich životů v blízké budoucnosti.

BATTLESTAR GALACTICA

Co se stane, když musí lidé bojovat s roboty o přežití? Navíc, když ti roboti vypadají od nás k nerozeznání?  Nedělali jsme si statistiky, ale pravděpodobně je to seriál s největším počtem mrtvých, kde se kosí všichni navzájem. I během masakru ale stíhají řešit běžná témata jako politiku, náboženství, etiku, právo na život. apod. Nudit se rozhodně nebudete.

Jak jste si užili pohodičku u seriálů? No a teď zase do práce. Pokud ji tedy za vás neudělá robot!

Sdílet
Internet věcí dobývá svět, v Česku odvětví budoucnosti teprve začíná

Internet věcí dobývá svět, v Česku odvětví budoucnosti teprve začíná

Dlouhodobé ošetřovné

Dlouhodobé ošetřovné