Milujete data?

Milujete data?

Tak na tyhle seriály se určitě musíte podívat. Data umí být zábavná a někdy i otravná, když se z nich ručně snažíte vydolovat relevantní informace, které poslouží jako základ pro strategii. Proto používejte aplikace, které to udělají za vás, a vy se zatím budete bavit u skvělých seriálů, které vás do problematiky práce s daty příjemně zasvětí. Takže máte popkorn ready?

NUMB3RS – Vražedná čísla

Pět sezón se snažili hlavní hrdinové odhalovat zločince pomocí matematiky a vytváření vzorců. Někteří tvrdí, že tvůrci vzali všechno, co bylo zajímavé na postavě Doktora House a hodili to do prostředí plného kriminalistů. I když by to byla pravda, kdy se vám poštěstí porozumět geniálnímu matematikovi?

HUMANS

Zatím natočené 3 sezóny a další se točí, si pohrávají s myšlenkou umělé inteligence, machine learningu a robotů, kteří jsou k nerozeznání od lidí. V seriálu tvůrci naťuknou možné problémy v soužití s roboty, porušování pravidel a chystá se i jejich vzpoura, takže je o zábavu postaráno.

PERSON OF INTEREST –  Lovci zločinců

Komu z vás se líbil film Minority Report s Tomem Cruisem, tak si seriál užijete. Pracuje totiž se stejnou premisou a tou je odhalení zločinu ještě dříve, než se stane. Cílem se samozřejmě vymýtit ho úplně. Nenechte se odradit pomalým startem, seriál se po pár dílech slibně rozjede.

INTELIGENCE – Kyberagent

Seriál se točí okolo  špičkového agenta supertrupermoderní tajné služby, který má v hlavě implantovaný mikročip. Každou věc i místo dokáže stoprocentně vyhodnocovat na základě dat. Díky čipu se jeho mysl napojí na internet, do telefonní sítě, archivů a pod.

ROBOT 

Mladý programátor a hacker komunikuje s lidmi tím, že se jim nabourá do přístrojů. Jeho „talent“ objevila organizace, která chce, jak jinak, zničit nadvládu skupiny nejmocnějších lidí na světě. Seriál pěkně rozkrývá téma bezpečnosti na internetu a způsoby, jakými firmy pracují s daty.

BLACK MIRROR – Černé zrcadlo

Britský seriál, jehož série neoplývají velkým množstvím epizod, nabízí humor, napětí, originální náměty, využití HI–Tek technologií a sci-fi prvků. Přináší i zamyšlení nad etickými důsledky využívání moderních technologií. Ale nebyli by to Britové, aby některé momenty nedotáhli až k absurditě. I když i ty mohou být součástí našich životů v blízké budoucnosti.

BATTLESTAR GALACTICA

Co se stane, když musí lidé bojovat s roboty o přežití? Navíc, když ti roboti vypadají od nás k nerozeznání?  Nedělali jsme si statistiky, ale pravděpodobně je to seriál s největším počtem mrtvých, kde se kosí všichni navzájem. I během masakru ale stíhají řešit běžná témata jako politiku, náboženství, etiku, právo na život. apod. Nudit se rozhodně nebudete.

Jak jste si užili pohodičku u seriálů? No a teď zase do práce. Pokud ji tedy za vás neudělá robot!

Sdílet
Komix přináší na náš trh softwarového robota od UiPath

Komix přináší na náš trh softwarového robota od UiPath

PRAKAB Pražská Kabelovna – Řízení výroby a prodeje

PRAKAB Pražská Kabelovna – Řízení výroby a prodeje